Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21. 07. 2024

1. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Ofiary zbierane dzisiaj w III niedzielę miesiąca przeznaczone będą na nasze inwestycje (prace remontowe w Kościele).
3. We wtorek Nowenna do Św. Rocha po Mszy Św. o godz. 9.00.
4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa.
5. 25 lipca, w czwartek, przypada święto Św. Jakuba – Patrona Naszej Parafii. ODPUST ku czci swojego Patrona z racji odprawimy IPSA DIE czyli w ten sam dzień. Suma opustowa będzie o godz. 11.00. Odprawi Ją i Słowo Boże wygłosi Ks. profesor doktor habilitowany, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu Jan Grzeszczak, mój kolega z roku święceń. Zachęcam do licznego udziału w imieninach Patrona naszej Parafii a moim jako proboszcza ostatnim Odpuście. W uroczystej procesji niech wezmą udział poczty sztandarowe, chorągwie, feretrony, dziewczynki sypiące kwiatki a także baldachim – o co proszę Panów strażaków. Przed Mszą Św. i w czasie będzie okazja do spowiedzi , by móc przyjąć komunię Św. i zyskać łaski odpustu zupełnego. Gorąco proszę, by na dzień Odpustu Parafialnego przyozdobić nasze domy w Parafii flagami narodowymi i religijnymi.
6. W dzień odpustu 25 lipca na godz. 19.30 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną. Spotkanie na plebanii.
7. W następną niedzielę (sobotę) po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Zapraszam przede wszystkim pojazdy nowe a także te już poświęcone, wszystkie. Błogosławieństwa nigdy nie za dużo. Niech ten św. patron prowadzi nas zawsze bezpiecznie po drogach i do celu. Przy poświęceniu oraz dodatkowo do puszek można złożyć ofiarę na zakup pojazdów dla misjonarzy. Stanę na ulicy na końcu parkingu i będziemy podjeżdżali kierując się w stronę cmentarza jednokierunkowo .
8. W miniony piątek ugościliśmy w Falmierowie dzięki zaangażowaniu i pomocy pracowników i pensjonariuszek DPS, pielgrzymów pieszej Grupy Góreckiej pielgrzymujących na Jasną Górę. Pątnicy podziękowali nam serdecznie za przyjęcie. Poprosiłem, by zanieśli przed tron Królowej Polski w Częstochowie także nasze parafialne intencje.
9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy należący do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na : - Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka oraz przygotowanie do posług stałych - 2 – letnie Podyplomowe Studia Teologiczno – Katechetyczne - Kurs zaawansowany doradców życia rodzinnego Ponadto zapraszamy osoby chętne do formacji w ramach Szkoły Katechistów. Katechiści mają być współpracownikami duszpasterzy w prowadzeniu katechezy parafialnej. Rekrutacja do 18 września. Bliższe informacje na plakacie w gablotce.
10. Okazja do spowiedzi św. zawsze przed Mszą Św.
11. Bardzo proszę o kwiaty do Kościoła, niech przyozdabiają naszą świątynię. Bóg zapłać za otrzymane.
12. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Patryk Gdaniec, st. wolnego, zam. w Kruszkach i Oliwia Adler, st. wolnego, zam. w Dębnie (Parafia Fanianowo), zap. III. Jakub Borowczak, st. wolnego, zam. w Gromadnie i Paulina Sztandarska, st. wolnego, zam. w Głogowie (Parafia Dobrzejewice), zap. I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
13. Polecam prasę i czasopisma katolickie : Gazety i czasopisma wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła. Jest dwumiesięcznik Rycerz Niepokalanej na lipiec i sierpień i wiele innych tytułów. Zachęcam do lektury.
14. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00 Koło gospodyń Wiejskich z Gromadna, zaprasza dzieci i nie tylko, na plac zabaw obok sali wiejskiej na pyszną i słodką watę cukrową.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz