Porządek Mszy św.:
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 16.06.2024

1. Umiejętność czekania razem z Panem aż do czasu żniwa to, jak usłyszeliśmy dzisiaj, wyraz chrześcijańskiej cierpliwości. Jest to postawa trudna, ale taka jest natura królestwa Bożego, które wzrasta niewidocznie i dojrzewa powoli. Zaufajmy Bogu, bo On wie, co czyni.
2. Zbliża się do nas dzień Peregrynacji i Nawiedzenia Figury Św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Gargano. Św. Dzisiaj witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej ks. Krzysztofa Poświatę – Wikariusza Generalnego ze Zgromadzenia Michaelitów, który wygłosi nam słowo Boże i omówi nam to niezwykłe i piękne wydarzenie. Św. Michał peregrynuje po całej Diecezji Bydgoskiej a w naszej Parafii i Kościele będzie to miało miejsce w najbliższy czwartek i piątek 20.06. – 21.06.2024r. Chcemy się przygotować na Jego przybycie, dlatego odprawiamy już od minionego wtorku 9 dniową Nowennę przed przybyciem Św. Michała. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę zapraszam na tą Nowennę wszystkich wieczorem o godz. 20.30 ( zakończymy ją Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00). Przygotujmy się do tego pięknego spotkania ze Św. Michałem jak najlepiej i uczestniczmy jak najliczniej w tej peregrynacji. Program jest następujący : NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z CUDOWNEJ GROTY OBJAWIEŃ NA GARGANO :
DZIEŃ PIERWSZY 20 czerwca - czwartek
17.30 – Nabożeństwo oczekiwania (rozpoczęcie w kościele, następnie przejście procesyjne obok starej kuźni w Gromadnie, przejęcie figury Św. Michała i uroczyste przeniesienie do Kościoła w procesji – uczestniczą : służba liturgiczna, dzieci komunijne, dziewczynki sypiące kwiatki, Poczty Sztandarowe, Feretrony (chorągwie), druhowie strażacy, orkiestra). Bardzo proszę o udekorowanie trasy procesji a także symbolicznie całego Gromadna (flagi, proporczyki, okna).
18.00 – Powitanie (dzieci, dorośli, proboszcz) i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała oraz uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.
20.00-21.00 – Czas osobistej modlitwy.
21.00 – Apel Jasnogórski i Nabożeństwo Majowe z rozważaniem na zakończenie dnia.
DZIEŃ DRUGI 21 czerwca - piątek
8.00 – Msza Św. dla uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników Szkoły Podstawowej w Falmierowie na zakończenie Roku Szkolnego.
9.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
10.00 – Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem za przyczyną św. Michała Archanioła (lub z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych).
12.00 – Różaniec z aniołami.
13.00 – 15.30 Czas osobistej modlitwy.
15.30 – Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
16.00 – Msza św. Pożegnania z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.
PO KAŻDEJ MSZY ŚW. MOŻLIWOŚĆ PRZYJĘCIA
SZKAPLERZA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
(Ofiary składane na tacę w czasie Mszy św. na rozpoczęcie i zakończenie nawiedzenia są przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie Zgromadzenia Księży Michalitów (szkoły, oratoria, praca misyjna i wydawnicza, budowa sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Mińsku na Białorusi)
3. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Dzisiaj, w III niedzielę miesiąca nasza taca inwestycyjna.
4. Przypominam, że w czerwcu codziennie w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa na które serdecznie wszystkich parafian zapraszam. W poniedziałek, wtorek i środę nabożeństwo będzie o godz. 20.30 w połączeniu z Nowenną do Św. Michała Archanioła.
5. We wtorek Nowenna do Św. Rocha po Mszy Św. o godz. 9.00.
6. W środę Nowenna Do M B Nieustającej Pomocy i Msza Św. zbiorowa o godz. 18.00.
7. W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszam serdecznie do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą: dzieci szkoły podstawowej o 8.00, młodzież szkół ponadpodstawowych w piątek o 16.00.
8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
9. Zachęcam do zapisywania się na nasze pielgrzymko – wycieczki : 1. Spacerem po zachodnim wybrzeżu (Świnoujście – Wyspa Wolin – Międzyzdroje – Koserow i Heringsdorf (Niemcy) –Kamień Pomorski – Trzęsacz), termin 25 – 29 czerwiec 2024, Koszt 1600 zł. 2. 22 czerwca, w sobotę do Kołobrzegu (Do Korzeni) – w ramach pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej – wyjazd w sobotę o godz. 6.00 z Łobżenicy (przed kościołem Św. Trójcy). Cena przejazdu 70 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Programy wywieszone są gablocie i na stronie internetowej : www.parafiagromadno.pl.
10. Zapowiedzi przedmałżeńskie : Bartosz Purgiel, stan wolny, zam. Piła, Parafia św. Antoniego i Agnieszka Mreła, stan wolny, zam. Gromadno, zap. III, Michał Konopa, stan wolny, zam. Falmierowo i Aleksandra Cudo, stan wolny, zam. Wyrzysk, zap. II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami, powinien o tym powiadomić swojego duszpasterza.
11. Polecam prasę i czasopisma katolickie : Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła. Jest nowy miesięcznik Rycerz Niepokalanej na czerwiec i wiele innych tytułów. Zachęcam do lektury.

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz