Porządek Mszy św.:
Dni powszednie:
MARZEC - PAŹDZIERNIK: godz.: 18:00
LISTOPAD - LUTY: godz. 17:00
wtorki i czwartki: godz.9:00
Niedziele i święta: sobota: godzi.: 17:00,
niedziela: godz.: 8:00, 10:00, 11:30
Święta Zniesione: godz.:10:00, 17:00 (18:00)

Ogłoszenia Parafialne

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2023
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę. W połączeniu z nabożeństwem majowym będzie odprawiana nowenna do Ducha Św. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.
2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać ! Dzisiaj, w 3 niedzielę miesiąca nasza taca inwestycyjna.
3. Za dwa tygodnie, w niedzielę 4 czerwca I Komunia Św. dzieci na Mszy Św. o godz. 10.30, (Msze Św. tej niedzieli o godz. 7.30, 9.00 i o godz. 10.30 – I Komunia).
4. W najbliższą sobotę, 27 maja na godz. 9.00 zapraszam wszystkich ojców (albo starszych braci, albo dziadków, albo wujków) dzieci komunijnych na „ czyn parafialny”. Proszę zabrać ze sobą kosy mechaniczne (spalinowe) z wyposażeniem i duże sekatory.
5. W tym tygodniu w poniedziałek i czwartek o godz. 16.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały swoje spotkania - próby. Spotykamy się obok dzwonnicy.
6. W najbliższą sobotę 27 maja, nasz brat diakon Sylwester Guss pochodzący z Dobrzyniewa, przyjmie sakrament święceń kapłańskich w Bazylice Jasnogórskiej w Częstochowie. Ja także będę w tej uroczystości uczestniczył. Mszę Św. Prymicyjną w naszym Kościele parafialnym odprawi ks. Sylwester w niedzielę 11 czerwca o godz. 11.30. Bardzo proszę o modlitwę za naszego brata i już dzisiaj zapraszam wszystkich na Prymicje naszego Sylwestra.
7. Trwa miesiąc maryjny maj. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską każdego dnia wg. następującego porządku : niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 11.30., w dni powszednie po Mszach Św. W poniedziałki jak będzie ładna pogoda to przy grocie Matki Bożej. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie i w lokalnej wspólnocie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii Loretańskiej, pieśni maryjnych, różańca, czy wieczorny Apel .
8. We wtorek po Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna do Św. Rocha. Prośby i podziękowania na nowennę można składać do skarbony obok obrazu Św. Rocha.
9. W środę nowenna do MBNP o godz. 18.00.
10. 24 czerwca w Bydgoszczy odbędzie się inauguracja nowenny przed XX-leciem Diecezji Bydgoskiej. Organizuję wyjazd dekanalny autokarem na te obchody które odbędą się w Hali Sportowej Sisu Arena Bydgoszcz (ul. Toruńska 54). Początek o godz. 11.00. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt przejazdu 30 zł. zachęcam też do wyjazdu własnymi samochodami. 6 czerwca we wtorek nasza pielgrzymka do Lichenia (razem z dziećmi komunijnymi i ich rodzinami). Koszt przejazdu 60 zł. Zachęcam do uczestnictwa.
11. Pielgrzymko – Wycieczka na MALTĘ : 21.09. – 28.09.2023. Zapisy trwają. Pielgrzymko – Wycieczka ZALEW WIŚLANY (Frombork, Elbląg, Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Hel, Gdynia, Gdańsk, Sopot) : 19.06. – 22.06.2023 (4 dni). Koszt 1300 zł. Proszę się zapisywać (31 maja w środę o godz. 19.15 będzie w salce parafialnej spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających 19 czerwca na pielgrzymko – wycieczkę nad Zalew Wiślany – wpłata reszty należności za wycieczkę). Programy wywieszone są gablocie i na stronie internetowej : www.parafiagromadno.pl.
12. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Mateusz Budnik, st. wolnego, zam. w Łobżenicy i Natalia Dominiak, st. wolnego, zam. w Dobrzyniewie, zap. II. Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym swojego duszpasterza.
13. Polecam prasę i czasopisma katolickie : Gazety wyłożone są na półce obok bocznego wyjścia z Kościoła a ci którzy mają prenumeratę odbierają w zakrystii. Jest nowy miesięcznik Rycerz Niepokalanej na maj, List do Pani i inne tytuły. Zachęcam do lektury.
14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Zygmunta Kowalskiego, lat 88, mieszkańca Gromadna (ostatnie lata u córki w Samsieczynku). Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Gromadnie o godz. 11.00 wprowadzenie do kościoła, 11.30 Msza sw. i odprowadzenie na cmentarz parafialny. Polećmy naszego zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………

Ks. Andrzej Kalita - proboszcz